Kayıt ol Giriş
Giriş на сайт
Reklamlar
» » Koronavirüs (corona virüs) test sonucu kaç günde çıkar?

Koronavirüs (corona virüs) test sonucu kaç günde çıkar?

18.11.20
Yazar: admin
Gösterim: 72
Yorumları: 2
Koronavirüs (corona virüs) test sonucu kaç günde çıkar?

Korona virüs test sonuçları, Sağlık Bakanlığı e-Nabız sistemi üzerinden kolaylıkla sorgulanıyor. Türkiye'de koronavirüs belirtisi olup test yaptıran vatandaşlar, Covid 19 test raporlarını sağlık tesislerine gitmeye gerek kalmadan öğrenebiliyor. Corona virüs sonucu açılan E Nabız Sisteminde Covit 19 Test Sonuçlarını tıklanarak sorgulanıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan korona virüs test sonuçları 3 gün içerisinde sistem üzerinden yayımlanıyor. İşte, detaylar.

KORONA VİRÜS TEST SONUCU KAÇ GÜNDE ÇIKAR?
Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan koronavirüs test sonuçları 1-3 gün içerisinde e nabız sistemi üzerinden açıklanıyor.

Test alınma sırasında size verilecek olan barkod numaranızla ve pasaport numaranızla birlikte ,TC Kimlik Numaranızla Sağlık Bakanlığı'nın e nabız uygulaması ile sonuçlar görüntüleniyor.

Sağlık Bakanlığından yapılan bilgilendirmede, "Koronavirüs testi yaptırmış vatandaşlarımız test sonuçlarına e Nabız uygulamasından ulaşabilir" ifadesine yer verildi.

E NABIZ CORONA VİRÜS TEST SONUCU NASIL SORGULANIR?
PCR ( Covid 19 ) test sonucunuzu almak için artık sağlık tesislerine gitmek zorunda değilsiniz. Test alınma sırasında size verilecek olan barkod numaranızla ve pasaport numaranızla birlikte ,TC KimlikNumaranızla Sağlık Bakanlığımızın E-Nabız sisteminden alabilisiniz.

Resimlerde de tarif edildiği üzere yapmanız gereken ;

1- Google Arama Motoruna E Nabız yazıp aratmak.

2- Açılan Sayfada En başta yer alan E- Nabız TC Sağlık Bakanlığı yazan yere tıklamak.

3 - Açılan E Nabız Sisteminde Covit 19 Test Sonuçlarını tıklamak.

4- Açılan sayfaya TC/Pasaport ve Barkod Numarasını girerek sonuçlara ulaşmak.

E NABIZ CORONA VİRÜS TEST SONUCU İÇİN TIKLAYINIZ

Test sonuçlarına 3 dilde erişiliyor
Vatandaşlar, tahlil sonuçlarına ve kronik hastalık raporlarına e-Nabız üzerinden erişebiliyor. Yurtdışına gidecek olan vatandaşlar test sonuç raporlarını Türkçe, İngilizce ya da Almanca olarak indirebiliyorlar.

Ayrıca, hastanelerde Kovid-19 tedavisinde kullanılan ilaçlar hakkında veri bütünlüğünün sağlanabilmesi, tedavi protokollerine yön verecek uygun bir veri havuzunun oluşturulabilmesi amacıyla "e-Nabız Reçetem Sistemi" hayata geçirildi.

Hastaların ve temaslı personelin kullanacağı Kovid-19 ilaçları için reçete düzenlenmesi ve bu reçetelerin hastane eczanelerinden (veya hastane içerisinde gerekli önlemlerin alındığı özel bir bölümden) karşılanması için kurulan sistem ve Halk Sağlığı Yönetim Sistemi ile entegre edildi.

E NABIZ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?
İlk kez e-Nabız kullanıcısı olacak kişiler e-Devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden e-Nabız’a giriş yaparak profil ayarları üzerinden e-Nabız şifresi oluşturmalı ya da kendi Aile Hekimine başvurarak e-Nabız için geçici şifre edinmelidir.

E-Devlet kapısı üzerinden E-Devlet şifresi, E-İmza veya Mobil İmzanızı kullanarak T.C. numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptığınızda sistem sizi otomatik olarak e-Nabız uygulaması sayfasına yönlendirecektir.

112 Acil Servisi E-Nabız’da

E-nabız sistemi ile birlikte acil sağlık sorunlarında hemen ambulansa haber verebilir, bulunduğunuz konumu anında paylaşabilir böylece zaman kayıplarını engelleyebilirsiniz. Bu sistemi yalnızca kendiniz için değil etrafınızdaki herhangi biri içinde kullanabilirsiniz.kaynak:https://www.hurriyet.com.tr/galeri-koronavirus-coronavirus-test-sonucu-kac-gunde-cikar-saglik-bakanligi-e-nabiz-covid-19-test-sonucu-sorgulama-ekrani-ve-e-nabiz-girisi-41646492

Abone Ol
Kategori: news
Etiketler:


Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Yorumlar (2)
billig nike air max 4 Aralık 2020 21:45
   rating
   0
La montre n'est pas seulement un outil d'enregistrement du temps, c'est une interprétation du style et de l'esprit. La naissance de chaque modèle montres pas cher incarne le design intentionnel de la marque et porte l'accumulation historique de la marque qui, issue de la poursuite persistante des horloges et du chronométrage, a permis aux ma?tres horlogers d'ouvrir de nouvelles voies et de lancer de nouveaux modèles. Lorsque vous avez besoin d'un 1, vous devez vous rendre au magasin pour en savoir plus et en faire l'expérience vous-même. Chaque fois que vous entrez dans le monde des montres, vous en tomberez amoureux sans le savoir. Il y a toujours celui qui vous convient dans le grand nombre de montres.Bienvenue au clic montre copy pas cher pour l'introduction des montres associées.
billig nike air max 17 Aralık 2020 21:42
   rating
   0
Ce que nous appelons habituellement Jordan pas cher est en fait une collaboration entre Adidas et Yeezy. Depuis la sortie de la première paire de Yeezy pas cher en 2015, Yeezy est populaire pour sa semelle intercalaire haute confort et son design supérieur à la mode. Différente de la traditionnelle "dermabrasion pieds durs, laide ne supporte pas de regarder directement" les baskets, https://www.basketyeezypascher.fr est tout simplement confortable et élégante!
Yorum ekle
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Bağlantı EkleKorumalı Link Girin Renk Seç | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle
Resimdeki kodu
girin:*
Kodu Güncelle