» » Sony Playstation 5 özellikleri:

Sony Playstation 5 özellikleri:

Yeni nesil Playstation yavaştan kapımızı çalmaya başladı. Uzun zamandır ortalıkta dolaşan çıkış tarihi dedikoduları, Sony tarafından gelen açıklamayla resmîyete bindi. Yeni Playstation’a ait özellikleri, tahmini Playstation 5 fiyatını, adı büyük ihtimalle Dualshock 5 olacak yeni kontrolcüyü, bahsettiğimiz çıkış tarihini ve daha nicelerini bir araya topladığımız yazımıza hoş geldiniz.
Playstation markası, oyunculuğun son 25 yılına damga vurmuş, hatta değiştirmiş bir olgu haline geldi. Oyun oynayarak geçirilen onca saat, galibiyet sevinçleri, mağlubiyet hüzünleri çoğu oyuncunun asla unutamayacağı bir yere sahip.

İşte oyuncuların hayatında böyle bir yere sahip olan efsane konsol, Playstation 5 ile birlikte yepyeni anılara ev sahipliği yapmaya geliyor. Geliyor gelmesine ama oyuncuları neler bekliyor? Ne gibi yenilikler var? Playstation 5 ne zaman çıkacak? Tüm bunlara cevap verdiğimiz bir yazı hazırladık.


__________________________________________________________________________________________________

Sony Playstation 5 özellikleri:__________________________________________________________________________________________________

Sony Playstation 5 özellikleri:


  • Eski nesil oyunlarla uyumlu olacak,

  • Sanal gerçekliği bir adım öteye taşıyacak,

  • Işın izleme teknolojisine sahip olacak,

  • Özel üretilmiş bir ses yongasına sahip olacak,

  • Bekleme ekranlarını saliseler ile ölçtürtecek bir SSD’si olacak,

  • 8K çözünürlük desteği olacak.

Evet, böyle bakılınca gayet güzel görünüyor. Ancak ayrıntıya inildiği zaman daha da güzel olma ihtimali kalp hızını arttırıyor. İlk olarak eski nesil oyunlarla uyumlu olacak olması çok büyük bir artı. Yani Playstation 5 almak için Playstation 4’ünü satmak isteyenlerin eski oyunlarını bitirmek için beklemeleri gerekmeyecek.

Sanal gerçeklik tarafında ise hali hazırda mevcut olan VR seti ile uyumluluk korunuyor. Ancak kablosuz PSVR 2 tarzında bir ürün çıkacağı da söylentiler arasında. PS5 mimarı olarak geçen Mark Cerny, bu aşamada VR stratejileriyle alakalı ser verip sır vermiyor. Ancak VR teknolojisinin kendileri için epey önemli olduğunu da vurgulamayı ihmal etmiyor.

Bir oyun konsolu olarak, ışın izleme desteği sunacak olması şaşırtmayabilir. Ancak bunun oyun deneyimine katkısı oldukça olumlu olacak. Bir diğer olumlu etki, kulaklıkla oyun oynamayı sevenler için kullanılan yeni ses yongası olacak. Ancak en büyük yeniliklerden bir tanesi, Marvel’s Spider-Man testinde yükleme ekranındaki bekleme süresini tamı tamına 18 kat düşürmeyi başaran SSD olacak.

__________________________________________________________________________________________________
kaynak:https://www.webtekno.com/playstation-5-fiyati-ozellikleri-oyunlari-h77424.html
Yazar admin, 12-05-2020, 02:32
GÖRÜNÜM : 119
4
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
nike schuhe günstig, 21 Temmuz 2020 15:05
cheap jerseys from china, 29 Ekim 2020 21:41
When it comes to the original origin of cosplay shop, people generally agree that the birthplace of cosplay is located in Japan. Of course, this is true if this is based on the current cosplay girl anime concept.www.cosplaycina.it But in a broad sense, the real birthplace of animation lol cosplay is definitely the United States
Where to Buy Fake Yeezys, 27 Kasım 2020 19:48
Primeknit uppers Where to Buy Fake Yeezys boast the titular “Onyx” hue, but unlike their counterpart, this version’s digital camo-like patterns on the upper indulge in a reflective coating that shines bright under the right light. The stripe on the lateral profile doesn’t don the same reflective quality, but its tonal makeup draws attention on its own.

Yorum Ekle

Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Bağlantı EkleKorumalı Link Girin Renk Seç | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle
Kodu girin: *
Kodu Güncelle
Kullanıcı PaneliSitemizi değerlendirin